Szkoła z klasą

„Szkoła z klasą” to wspólna akcja „Gazety Wyborczej”, portalu gazeta.pl oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, odbywająca się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Partner akcji był: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Akcja „Szkoła z klasą” ruszyła w 2002 r., w ciągu trzech lat tytuł ten uzyskało ponad 5000 szkół. Każda szkoła realizowała sześć trudnych zadań.

1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia

„Szkoła z klasą wyjaśnia, zaciekawia, dba, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe”

2. Szkoła ocenia sprawiedliwie

„Szkoła z klasą sprawiedliwie ocenia. Uczniowie wiedzą, czego mają się nauczyć, znają i rozumieją zasady oceniania”